50 m od prázdnin

„50 metrů od prázdnin“ a zase jsme si v Kadani doplavali pro zlato! Veliké poděkování všem plavcům!

30.9.2022 plavci naší školy vyplavali zlatou medaili na závodech „50 metrů od prázdnin“, které pořádá DDM Šuplík Kadaň. Závody jsme si moc užili a plavcům patří veliké poděkování. Nejlepším plavcem celého závodu byl vyhlášen Jan Kubišta z 8.A a to s časem 0,29:37. Nejmladším závodníkem se stal žák naší 4.C Tomáš Hrabal, který ve své rozplavbě mezi plavci šestých ročníků zabojoval a obhájil třetí místo. Přestože naše škola nastupuje do rozplaveb vždy s o rok mladšími žáky, aby tak vyrovnala hendikep ostatních škol, kde bazén nemají, tak za posledních 15 let trvání těchto závodů naši žáci vždy stáli na stupních vítězů.

35. výročí založení ZŠ Krátká

Srdečně Vás zveme k nám!

Chcete se podívat, co všechno se změnilo?

Přijďte navštívit naši školu:

• 6. 10. 2022 mezi 13:00 – 16:00
  • 7. 10. 2022 mezi 9:00 – 13:00

Těšíme se na Vás.

Česko vesluje – Račice

Dne 17. 9. 2022 do Račic – Labe arény vyrazil autobus s dětmi ze ZŠ Krátká a Gymnázia, kteří dobrovolně jeli pomoci zahájit MISTROVSTVÍ SVĚTA 2022 VE VESLOVÁNÍ.

Z naší školy bylo 19 žáků + ředitel + tělocvikářka, z Gymnázia 16 žáků + paní učitelka.

Vyrazili jsme v 9h z Klášterce a nazpět dojeli cca  22.30 hod. Počasí ráno deštivé a nakonec se umoudřilo a přestalo pršet už po 11 hodině. Takže docela fajn počasí.

V Labe aréně probíhali doprovodné programy pro žáky (ukázka techniky POLICIE, HASIČSKÝ ZÁCHR. SBOR, workoutové aktivity). K dispozici byl stánek s občerstvením a restaurace. Děti dostávali večeři formou balíčku.

Od 15.20 h absolvovali žáci závody na veslařských strojích dle jednotlivých kategorií. Před závody si mohli veslování na veslařských trenažérech vyzkoušet.

Z každé školy byli vybráni dva žáci, kteří nesli při slavnostním ceremoniálu v podvečer  (19.30h) transparent s názvem země a druhý žák vlajku země. Naše škola nesla vlajku Alžírska a také Argentiny, jako první dvě země ceremoniálu. Za naši školu šli 4 žáci. Po hodinovém slavnostním ceremoniálu následovala show s drony…..světelná podívaná na protější straně kanálu, která znázorňovala symboly MS. (veslaře, zeměkouli s naší republikou a místem konání, atd. Následně byl závěrečný obrovský a krásný ohňostroj doprovázený hudbou.

Tím byl celý den završen a děti odjeli autobusem domů.

Předávání mezinárodních certifikátů

Ve středu 14. 9. 2022 proběhlo na Červeném Hrádku předávání mezinárodních certifikátů za úspěšné složení jazykových zkoušek University of Cambridge, které zprostředkovává vzdělávací agentura Medou v Jirkově.

Blahopřejeme všem našim žákům, kteří takový certifikát získali. Zároveň děkujeme panu učiteli Bc. Janu Šestákovi, který nejmladší žáky na zkoušku připravil. Blahopřejeme i starším žákům, kteří získali certifikát vyšší úrovně především díky vlastnímu úsilí.

Mgr. Soňa Jirovcová

Testování tělesné zdatnosti žáků ZŠ a SŠ

Ve školním roce 2022/2023 bude realizována poslední a zcela zásadní součást tematického šetření, kterou je problematika praktického hodnocení stavu tělesné zdatnosti žáků vybraných ročníků základních a středních škol

Testování zdatnosti bude realizováno na základních a středních školách v období měsíců října a listopadu 2022. Testování se bude týkat žáků 3. a 7. ročníků základních škol a žáků 2. ročníků středních škol, včetně odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Více informací najdete k testování najdete ZDE, nebo si stáhněte PDF dokument níže, který je doplněn i o grafickou část.