Česko vesluje – Račice

Dne 17. 9. 2022 do Račic – Labe arény vyrazil autobus s dětmi ze ZŠ Krátká a Gymnázia, kteří dobrovolně jeli pomoci zahájit MISTROVSTVÍ SVĚTA 2022 VE VESLOVÁNÍ.

Z naší školy bylo 19 žáků + ředitel + tělocvikářka, z Gymnázia 16 žáků + paní učitelka.

Vyrazili jsme v 9h z Klášterce a nazpět dojeli cca  22.30 hod. Počasí ráno deštivé a nakonec se umoudřilo a přestalo pršet už po 11 hodině. Takže docela fajn počasí.

V Labe aréně probíhali doprovodné programy pro žáky (ukázka techniky POLICIE, HASIČSKÝ ZÁCHR. SBOR, workoutové aktivity). K dispozici byl stánek s občerstvením a restaurace. Děti dostávali večeři formou balíčku.

Od 15.20 h absolvovali žáci závody na veslařských strojích dle jednotlivých kategorií. Před závody si mohli veslování na veslařských trenažérech vyzkoušet.

Z každé školy byli vybráni dva žáci, kteří nesli při slavnostním ceremoniálu v podvečer  (19.30h) transparent s názvem země a druhý žák vlajku země. Naše škola nesla vlajku Alžírska a také Argentiny, jako první dvě země ceremoniálu. Za naši školu šli 4 žáci. Po hodinovém slavnostním ceremoniálu následovala show s drony…..světelná podívaná na protější straně kanálu, která znázorňovala symboly MS. (veslaře, zeměkouli s naší republikou a místem konání, atd. Následně byl závěrečný obrovský a krásný ohňostroj doprovázený hudbou.

Tím byl celý den završen a děti odjeli autobusem domů.