Florbal 4. a 5. tříd

Dne 15.11.2022 byl úspěšný den pro žáky 4.-5. tříd. Zúčastnili jsme se turnaje ČEPS CUP ve florbalu a kluci vybojovali 1. místo a tím si zajistili postup do dalšího kola.

Gratuluji a děkuji za skvělou reprezentaci.

Florbal – starší žáci

Dnes starší žáci ZŠ Krátká vybojovali 1. místo ve florbalu a zajistili si postup. Jsem na ně moc pyšná. Když byli ve 4. třídě, začali hrát florbal, i když už dávno stáli na ledě jako hokejisté. I přes to ráno vstávali a pravidelně chodili na florbal před vyučováním. Dnes chodí do 8.-9. třídy a na florbal stále dochází.

Gratuluji a děkuji za výbornou reprezentaci školy.

Soutěž Švihák – výsledky 15. 11. 2022

2. Jakub Ohem
  3. Pavel Procházka

E-shop už běží :)

Školní E-shop je již plně funkční. Konec objednávání bude podle plánu 5.12.2022.

Oznámení o vyhlášení volného dne (ředitelské volno) – aktualizace

V souladu s § 24, odst. 2 zákona č.561/2004 Sb., o předškolním, základním středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuji z provozních důvodů (kontrola utěsnění oken a kontrola a úprava osvětlení ve třídách a prostorách školy) na den 18. 11. 2022 volný den (ředitelské volno) a (dezinfekce, deratizace, čištění koberců, oprava školního nábytku ve třídách) na dny 21. 12. 2022 a 22. 12. 2022 volný den (ředitelské volno). Škola a školní jídelna bude uzavřena.

Provoz školy v době „ŘEDITELSKÉHO VOLNA“ bude omezen.

V provozu bude jen oddělení školní družiny.

Logická olympiáda

Během měsíce října tohoto školního roku proběhlo on-line okresní kolo v Logické olympiádě, které pořádala Mensa ČR.
Této soutěže se v letošním roce zúčastnilo 94 657 dětí z celé ČR.

Z naší školy se do této soutěže zapojilo 29 žáků. Největší zastoupení měly kategorie A1 a A2. V těchto kategoriích děti ještě nikam nepostupují, pouze se s touto soutěží seznamují. Z výsledků, které byly naší škole předány, jsme zjistili, že i v této kategorii se objevilo mnoho talentů, které v budoucnu naši školu obohatí.

V kategorii A (3.-5. ročník) se již soutěžilo o postup do krajského kola. Z této kategorie se v on-line
kole zúčastnilo 843 dětí z Ústeckého kraje a 17 701 dětí z celé ČR. Do krajského kola postoupilo pouze
50 dětí, mezi ně se probojovaly i dvě děti z naší školy, a to Klára Hantáková ze 4.A a Adam Kryštof
Jedlička z 5.B.

Krajské kolo se konalo 4.11.2022 v novém kampusu UJEPu v Ústí nad Labem, kde se Klára Hantáková
umístila na krásném 7. místě a Adam Kryštof Jedlička na 24. místě. Klárka v této kategorii zůstane ještě příští rok, držíme jí pěstičky, aby se jí podařil vysněný postup do republikového kola, které se koná v poslanecké sněmovně ČR.

Všem dětem, které se Logické olympiády v letošním roce zúčastnily, děkujeme. Účastníkům krajského
kola gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů při dalším řešení netradičních úloh.

Více informací si můžete vyhledat na stránkách https://www.logickaolympiada.cz/ . Věříme, že se
příští rok této soutěže zúčastní ještě více dětí z naší školy.