Logická olympiáda

Během měsíce října tohoto školního roku proběhlo on-line okresní kolo v Logické olympiádě, které pořádala Mensa ČR.
Této soutěže se v letošním roce zúčastnilo 94 657 dětí z celé ČR.

Z naší školy se do této soutěže zapojilo 29 žáků. Největší zastoupení měly kategorie A1 a A2. V těchto kategoriích děti ještě nikam nepostupují, pouze se s touto soutěží seznamují. Z výsledků, které byly naší škole předány, jsme zjistili, že i v této kategorii se objevilo mnoho talentů, které v budoucnu naši školu obohatí.

V kategorii A (3.-5. ročník) se již soutěžilo o postup do krajského kola. Z této kategorie se v on-line
kole zúčastnilo 843 dětí z Ústeckého kraje a 17 701 dětí z celé ČR. Do krajského kola postoupilo pouze
50 dětí, mezi ně se probojovaly i dvě děti z naší školy, a to Klára Hantáková ze 4.A a Adam Kryštof
Jedlička z 5.B.

Krajské kolo se konalo 4.11.2022 v novém kampusu UJEPu v Ústí nad Labem, kde se Klára Hantáková
umístila na krásném 7. místě a Adam Kryštof Jedlička na 24. místě. Klárka v této kategorii zůstane ještě příští rok, držíme jí pěstičky, aby se jí podařil vysněný postup do republikového kola, které se koná v poslanecké sněmovně ČR.

Všem dětem, které se Logické olympiády v letošním roce zúčastnily, děkujeme. Účastníkům krajského
kola gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů při dalším řešení netradičních úloh.

Více informací si můžete vyhledat na stránkách https://www.logickaolympiada.cz/ . Věříme, že se
příští rok této soutěže zúčastní ještě více dětí z naší školy.