Jizerské hory a Krkonoše si užily oba stupně ZŠ Krátká

Lyžařská sezóna je v plném proudu a naše škola má za sebou dva lyžařské kurzy. Toho prvního, určeného pro 4. a 5. ročníky, se zúčastnilo 29 nadšených žáků. Sněhu si užívali ve dnech 15. – 21. ledna ve skiareálu U Čápa v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Náplní kurzu byl výcvik na sjezdových lyžích, snowboardu a běžkách. Vyvrcholením týdenního pobytu na horách byl závod ve slalomu a den poté v biatlonu. Žáci si tak v obou soutěžích mohli ověřit své schopnosti a dovednosti.

Na druhý lyžařský kurz uskutečněný v termínu 6. – 11. února se vydali žáci 6. – 9. tříd. Ubytování měli zajištěné ve Svobodě nad Úpou a středisko Černá hora bylo místem, kde se mohli radovat z lyžování a pobytu na čerstvém vzduchu. Jednodenní odpočinek od lyžování využili k návštěvě aquaparku ve Špindlerově Mlýně, což bylo pro všechny příjemným zpestřením.

Oba kurzy se vydařily a ke spokojenosti všech se obešly bez úrazů.

Petra Žihlová, ZŠ Krátká

Provoz školy v období jarních prázdnin

• v pracovní dny od 8:00 do 12:00 hod.

V případě potřeby volejte 736 633 301.

Aktuality Covid-19

Uzavření tříd – aktualizace k 18. 2. 2022

Karanténa od 17. 1. 2022 platí pro očkované i v ochranné lhůtě.

• Žáci nastupující po karanténě do školy na prezenční výuku nesmí mít příznaky rýmy, kašle a teploty. Podstoupí antigenní test ve škole.
  • Rozhodnutí o karanténě již KHS nevystavuje, řiďte se informacemi z hygieny a pokyny třídních učitelů.
  • Připojení na distanční výuku je povinné.
  • Odhlášení a přihlášení obědů ve školní jídelně si zajišťují zákonní zástupci.
  • Upozorňujeme, že již škola nevystavuje OČR (informace jsou uvedeny v aktualitě o ošetřovném).

Testování se nevztahuje na tyto osoby:

• Osoby, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění covid-19, uplynula u nich doba nařízené izolace a od pozitivního RT-PCR testu na přítomnost viru SARS-CoV-2, na jehož základě byla nařízena izolace, neuplynulo více než 30 dnů.
  • Pro prokázání této skutečnosti je nezbytné předložit potvrzením o pozitivním PCR testu včetně data jeho podstoupení. Pokud nebude mít zaměstnanec nebo žák toto potvrzení, bude otestován antigenním testem.

Nemůžeme upřesnit termín karantény z důvodu jarních prázdnin od 21. 2. 2022 a z důvodu změn v epidemiologických opatřeních.

• 3.B – karanténa od 17. 2. 2022, návrat do školy upřesníme
  • 8.A – karanténa od 17. 2. 2022, návrat do školy upřesníme