Jizerské hory a Krkonoše si užily oba stupně ZŠ Krátká

Lyžařská sezóna je v plném proudu a naše škola má za sebou dva lyžařské kurzy. Toho prvního, určeného pro 4. a 5. ročníky, se zúčastnilo 29 nadšených žáků. Sněhu si užívali ve dnech 15. – 21. ledna ve skiareálu U Čápa v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Náplní kurzu byl výcvik na sjezdových lyžích, snowboardu a běžkách. Vyvrcholením týdenního pobytu na horách byl závod ve slalomu a den poté v biatlonu. Žáci si tak v obou soutěžích mohli ověřit své schopnosti a dovednosti.

Na druhý lyžařský kurz uskutečněný v termínu 6. – 11. února se vydali žáci 6. – 9. tříd. Ubytování měli zajištěné ve Svobodě nad Úpou a středisko Černá hora bylo místem, kde se mohli radovat z lyžování a pobytu na čerstvém vzduchu. Jednodenní odpočinek od lyžování využili k návštěvě aquaparku ve Špindlerově Mlýně, což bylo pro všechny příjemným zpestřením.

Oba kurzy se vydařily a ke spokojenosti všech se obešly bez úrazů.

Petra Žihlová, ZŠ Krátká