Atletický čtyřboj říjen 2022

ATLETICKÝ ČTYŘBOJ žáků a žákyň základních škol

Dne 3. – 4. 10. 2022 naše škola s radostí nominovala své zástupce do všech čtyř kategorií atletického čtyřboje (mladší žákyně, starší žákyně, mladší žáky i starší žáky).  Náročnost samotné soutěže spočívá v tom, že každý člen družstva musí absolvovat 4 velmi rozdílné disciplíny: sprint na 60 m, skok daleký nebo vysoký, hod kriketovým míčkem nebo vrh koulí a nakonec vytrvalostní běh na 600 m, 800 m nebo 1000 m (podle kategorií). Každý výkon je převeden podle atletických tabulek na body a jejich součet pak určuje konečné pořadí škol.

Závodníky na atletickém stadionu v Chomutově letos nepříjemně potrápilo chladné počasí, ale naši žáci bojovali statečně až do posledních sil.

Mladším žákům ze 7. ročníků se podařilo získat vynikající 1. místo. Ve složení: Martin Holeček, Martin Dvorožnák, Lukáš Chyba, Tomáš Kounovský a Ondřej Sás.

Chlapci ze 6. ročníků se umístili na 8. místě. Starší žáci 8. – 9. ročníků se umístili také na 8. místě. Mladší žákyně se umístily na krásném 6. místě.  Starší žákyně se umístily na 5. místě. 

Všem žákům gratuluji a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

Bc. Petra Žihlová