Virtuální realita

Ve spolupráci se vzdělávací společností Calliditas, která do škol přináší zajímavá témata a moderní technologie, se žáci osmých tříd ZŠ Krátká mohli seznámit s aktuálními novinkami z oblasti energií a také si mohli vyzkoušet virtuální realitu v praxi.

V první hodině si formou diskuze s lektory připomněli různé druhy energií, se kterými se denně setkávají v praxi, a probrali klady a zápory především z hlediska dlouhodobé využitelnosti zdrojů těchto energií. Od toho už byl jen krok k debatě o moderních trendech současnosti v souvislosti s úspornými opatřeními. Solární panely, rekuperační jednotky, vsakovací nádrže na dešťovou vodu, vhodné možnosti vytápění… Lektorky dokázaly žáky zaujmout a vtáhnout do diskuze, bylo vidět, že žáky toto téma skutečně oslovilo. Hodina utekla jako voda.

V druhé hodině si potom všichni ověřili formou testu to, co se dozvěděli v první hodině. Ale nerozdávaly se testy na papíře, ale brýle, protože se žáci mohli na vlastní kůži seznámit s virtuální realitou. A bylo při tom hodně veselo.

Vzdělávací aktivity certifikované společnosti Calliditas se u žáků i učitelů setkaly s velkým zájmem a pozitivními ohlasy, a to nejen díky přátelskému a neformálnímu přístupu lektorů, ale zejména díky velké atraktivitě nabízených témat a vzdělávacích forem, se kterými se mnozí žáci setkali poprvé – ale určitě ne naposledy.

Alena Tučímová