Štafeta – republikové finále

Štafetový kolík si budou předávat i v republikovém finále

Dne 26. dubna jsme se po dlouhé covidové pauze dočkali oblíbeného běžeckého závodu ve štafetě 8 x 100 m a 8 x 200 m. Závod byl určen pro 3. — 5. ročníky a naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Jandlová Sára, Bernášková Eliška, Palátová Barbora, Podaná Tereza, Kobza Josef, Kaiser Jan, Breczko Matty, Kolář Vojtěch, Chmelařová Lili, Šroubková Sofie, Dušková Šárka, Radová Eliška, Žampach Marek, Kováč Tobiáš, Květ Jan a Pokorný Jonáš.

Děti si doběhly pro úžasné 1. místo a tím si zajistily postup do krajského kola.

Ačkoliv se krajské klání v Ústí nad Labem konalo v pátek 13. května a leckdo pověrčivý by se závodění v tomto dni vyhýbal, naši závodníci se nenechali vyvést z míry a zaběhli tam tak skvěle, že opět zvítězili a postoupili do republikového finále. Složení družstva bylo stejné až na jednu běžkyni — místo Lili Chmelařové se krajského závodu zúčastnila Eliška Jabůrková.

O postup do republikového kola bojovalo celkem 16 škol, z nichž naše škola jako jediná z Ústeckého kraje si poměří síly se školami z ostatních krajů ČR. Republikové finále proběhne 26. května v Holešově. Všem moc děkuji za výbornou reprezentaci školy a držte nám palce, aby nohy našich závodníků běhaly perfektně i v Holešově.

Petra Žihlová