Progresus Kids CZ

Dne 2. října 2023 se vydali žáci naší školy na akci Progresus Kids CZ v rámci mezinárodní konference Singularity Czech Summit, která se konala v paláci Žofín v Praze. Zde byl připraven program pro základní školy ve spolupráci s Dětskou univerzitou ČVUT, který byl plný zajímavých experimentů a inovátorských ukázek. Poté jsme se přesunuli do mobilní laboratoře Škoda EDU.Lab, která vznikla jako unikátní projekt společnosti Škoda Auto pro podporu technického vzdělávání mezi žáky ZŠ a SŠ. Po obědě čekala žáky vyššího stupně konference SingularityU pro žáky základních škol. Byla to přednáška s řízenou debatou se čtyřmi světovými lídry v oblasti technologií, tentokrát se zaměřením na umělou inteligenci. Přednáška byla komentovaná v anglickém jazyce a studenti zde pochopili, proč by se měli zdokonalovat v anglickém jazyce. Pro žáky naší školy to byl první větší vstup do mezinárodního světa technologií, na který se pokusíme v budoucnu navázat dalšími zajímavými akcemi.