Logická olympiáda

I letos se žáci naší školy zaregistrovali do školního kola Logické olympiády. Letošní počet zaregistrovaných žáků překonal loňské číslo a zastavil se na rekordním čísle 101 295 žáků z 3 986 škol z celé České republiky. A mezi nimi bylo i 37 žáků z naší školy. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou Česko založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Letos se do krajského kola probojovala Klára Hantáková z 5.A v kategorii 3. – 5. tříd. V pátek 3.11.2023 proběhlo na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem krajské kolo. Klárka se do tohoto kola probojovala již potřetí. V krajském kole se utkala se 47 soutěžícími a obsadila krásné 8. místo. Děkujeme Klárce za skvělou reprezentaci školy, přejeme jí hodně štěstí v dalším soutěžení a věříme, že jí rébusy, hlavolamy a logické úlohy budou provázet jejím životem.

Mgr. Gabriela Jedličková