Filmový večer 2.C a 4.C

Dne 4. 5. 2023 se konal nevšední Filmový večer pro žáky 2. C a 4. C na základní škole. Celá akce byla plná zábavy a učení. Před samotným promítáním filmů se děti zapojily do skupinových úkolů, které je seznamovaly s jednotlivými profesemi, které se podílejí na tvorbě filmů. Dozvěděly se o scénáristovi, režisérovi, herci, kameramanovi a zvukaři. Vyzkoušely si také roli kostymérky.

Poté se děti přesunuly do dvou kinosálů, kde se promítaly filmy. V prvním sále mohly děti sledovat snímek Avatar, který se odehrává na fantastické planetě s bohatou flórou a faunou. Ve druhém sále byl promítán film Princezna zakletá v čase, který je plný dobrodružství, tajemství a neuvěřitelných zvratů. Všechny děti si tak mohly užít napínavé a zábavné filmy pod dohledem svých učitelů.

A to nebylo všechno. Děti přenocovaly ve škole, což byl pro ně nepochybně nevšední zážitek a mohly si tak vytvořit společné vzpomínky. Celý Filmový večer byl úspěšným spojením zábavy a vzdělávání, které dětem přineslo mnoho nových poznatků a zároveň je bavilo.

Celkově se jednalo o velmi zábavnou a vzdělávací akci pro naše žáky, která nabídla mnoho příležitostí ke vzdělání, kreativitě a zábavě.