Ekodílny

V letošním roce jsme na naší škole po covidové pauze opět připravili oblíbené Ekodílny. Chtěli jsme, aby oslava Dne Země proběhla trochu netradičním způsobem. Všichni učitelé působící na 1. stupni, vymysleli zajímavou dílnu, na které žáci vytvářeli nejrůznější výrobky z odpadového materiálu. Děti se do jednotlivých dílen rozdělily napříč ročníky 1 – 5.

Akce proběhla během dvouhodinového bloku. Krásné bylo sledovat spolupráci mezi dětmi, kdy občas starší vypomohly těm mladším. Během dílen vznikaly předměty, které se dají využít ať už prakticky, nebo jako ozdobná dekorace. Vše se řídilo heslem „ Ze starého nové, aneb Dejme věcem druhou šanci“.

Cílem této akce bylo, kromě zpestření výuky, motivovat děti k zamyšlení nad způsobem spotřeby, ukázat možnost dalšího využití materiálu, který by jinak skončil na skládce.

Vše proběhlo ve velmi příjemném duchu. Výsledné výrobky udělaly radost.

EKOdílna č. 01 - Ponožkovník

EKOdílna č. 02 - Autíčka z ruliček